בוררות וגישור

מחלוקות עסקיות וכספיות הינן חלק בלתי נפרד מעולם העסקים. אחת הדרכים האלגנטיות, החסכוניות והמהירות לפתרון סכסוכים או מחלוקות עסקיות ואחרות, הינה פנייה למגשר או לבורר. בניגוד לפנייה לבתי משפט, המאופיינים בעיקר בהתארכות משפטים, לעיתים על פני שנים, עקב עומס רב, הליך הגישור או הבוררות הוא בדרך כלל מהיר וענייני.
ההבדל המשמעותי בין גישור לבין בוררות, הינו בזהות מקבל ההכרעה. בעוד שבהליך בוררות ההכרעה מתקבלת על ידי הבורר, המוסכם על ידי שני הצדדים, הרי שבהליך גישור מתקבלת ההחלטה על ידי הצדדים עצמם, תוך סיועו של המגשר בגיבוש הפשרה. למעשה הבוררות דומה מאוד למשפט. בדרך כלל, ללא צורך בדיני הראיות וללא צורך בנימוק ההחלטה, התהליך מתחיל לאחר הגשת תביעה משפטית וההחלטה לגשת לבוררות יכולה להיות בהסכמת שני הצדדים, מיוזמתם או עקב הצעתו של השופט.
שפי ניסימוב ושות' מעניקים שירותי גישור ובוררות באמצעות רו"ח אבי ניסימוב, חבר במרכז לבוררות ולגישור של לשכת רואי החשבון בישראל, אשר מביא עימו ניסיון רב בגישור בתחומים כלכליים וחשבונאיים. השירות ניתן בצורה מקצועית ודיסקרטית, באווירה נעימה ונינוחה תוך התחייבות לפעול לסיום ההליך בזמן הקצר ביותר.
תחום זה של חיבור יחידות עסקיות תוך כדי העברת השליטה ושינוי מבנה בחברות דורש פתרון מעמיק. האפשרות הראשונה הינה עסק מסוג מיזוג והאפשרות האחרת הינה עסקה מסוג הצעת רכש.
משרדנו מציע סל שירותים כולל לביצוע עסקת מיזוג ורכישה החל משלבי התכנון, דרך יישום וסגירת העסקה. למשרד צוות בעל ניסיון מעשי עשיר בתחום הפיתוח העסקי, ייעוץ אסטרטגי ומימון תאגידי. למשרדנו הכרות עם משקיעים וחברות מובילות, ושרותינו כוללים איתור חברות לרכישה, איתור משקיעים ישראליים/בינלאומיים, בדיקת כדאיות העסקה ותכנון אופטומלי של מתווה העסקה תוך התחשבות בתכנוני מס בינלאומיים.

נושאים נוספים בתחום :

בדיקת נאותות

בדיקת נאותות הינה עריכת דוחות כספיים כלכלים על פי דרישת הלקוח, ותוצאותיה אמורות לסייע בקבלת החלטות בקשר לגוף הנבדק. על פי רוב תבוצע הבדיקה על

קרא עוד »

חוות דעת

הגשת חוות הדעת ללקוח, או לבית המשפט, בהתאם למינוי, מגובה על פי הצורך בהתייצבות רואה החשבון, החתום עליה, בבית המשפט, לצורך מתן עדות או חקירה

קרא עוד »

הערכות שווי

הערכת שווי של חברה נעשית בצמתים של כניסת משקיע, פיצוי שותף, לצורך מיזוג חברות, כחלק מערעור על שומת מס בגין מכירת מניות וכדומה. שוויון של

קרא עוד »