ייעוץ וביקורת מערכות מידע

ביקורת מערכות מידע הינה תת ביקורת מתחום עיסוקו של רואה החשבון, אשר מטרתה היא להעריך עד כמה יכול רואה החשבון להסתמך על מערכות המידע בארגון לצורך עבודת הביקורת. ביקורת מערכות מידע משלבת התמחויות בתחום ראיית החשבון ובתחום המחשבים. מערכות המידע הן אחד המשאבים החשובים בארגון, לכן על הארגון לשמור עליהן ולאבטח אותך.

ביקורת מערכות מידע נחלקת לשני סוגי ביקורת:
1.ביקורת באמצעות מחשב – בביקורת זו משתמשים בכלי עיבוד במחשב על מנת לבצע את הביקורת.
2. ביקורת על מערכות המחשב – זוהי ביקורת אשר מטרתה לבדוק את תקינות הבקרות הפנימיות של מערכת הנהלת החשבונות של הארגון, ובחינת התהליכים הקשורים למערכות המידע.

בעת עריכת הביקורת, על רואה החשבון לבחון את מערכות המידע בארגון לפני שהוא מסתמך עליהן. לכן עליו לבצע ביקורת על מערכות המידע הכוללות את בדיקת אמינות המידע הממוחשב ובדיקת אפקטיביות הבקרות הממוחשבות בארגון. תחום זה של חיבור יחידות עסקיות תוך כדי העברת השליטה ושינוי מבנה בחברות דורש פתרון מעמיק. האפשרות הראשונה הינה עסק מסוג מיזוג והאפשרות האחרת הינה עסקה מסוג הצעת רכש.

נושאים נוספים בתחום :

בדיקת כדאיות ומימון פרויקטים

למשרדנו ניסיון רב במתן שרותי ייעוץ כלכלי ופיננסי, ליווי חברות ועסקים במרכזים ופרויקטים ומעניק שרותי ייעוץ והכוונה בגיוס מקורות המימון לפרויקטים השונים.משרדנו מציע ליווי וייעוץ

קרא עוד »

בקשות אשראי

הצגת נתוני האובליגו הקיימים של העסק ובחינת צרכי התזרים, בהתאם אפיון נתוני האשראי הנדרשים לעסק. כמו כן, לעסק ניתן להכין תוכניות לעתיד המתייחסת לצורך ביצוע

קרא עוד »