מיסוי חברות

שיקול מהותי בהחלטת עוסק להתאגד כחברה בע"מ, הינו שיקול המס.

מיסוי חברות הינו בשיעור קבוע של 23% מרווחי החברה.

בעת בדיקת ההחלטה להתאגד כחברה יש לבחון את שיעור מס החברות לעומת שיעורי המס במסגרת הפעילות כיחיד, במסגרת היחיד, בהם מחושבים המיסים בשיטה של מדרגות לעומת מס חברות שם אחוז המס קבוע על כל סכום מרווחי החברה. בנוסף על מס החברות המחושב על בסיס שנתי, קיים מס נוסף בגין חלוקת הרווחים לבעלי המניות (דיבידנדים). מס זה עומד על 30% בגין הרווחים המחולקים בפועל לבעלי החברות.

חלוקת רווחים זו הינה מיתרת הרווח לאחר מס החברות ואינה הוצאה מוכרת בחברה. יש מקום לשקול החזקת החברה במסגרת חברת אחזקות , אז נדחה מס הדיבידנד עד לחלוקה לידי בעל המניות היחיד.

יחד עם זאת, יש לקחת בחשבון כי חישוב מס החברות הינו מורכב ודורש עדכונים הבנה והכרה של חוקי מס נוספים הרלוונטיים לחישובי המס הסופי. היות ונדרשת התאמה בין הרווח החשבונאי בספרי החברה לרווח המחושב לצורכי מס.

 משרדנו מלווה חברות בכל היבטי המס הבאים:

  • תכנון מס חברות, לרבות עסקאות רווח הון.
  • ייצוג מול רשויות המס.
  • טיפול בקבלת אישורי פרה – רולינג.
  • טיפול בתמריצים והטבות לתאגידים ומפעלים מאושרים.
  • תכנון הבטי מס בכל הקשור לאופציות לעובדים.
  • הבטי מס במיזוגים ורכישות.
  • הבטי מס הקשורים בהיבט המימוני של החברה.

כמובן , שקיימים שיקולים נוספים , מעבר לשיקולי המס בעת קבלת ההחלטה על צורת הפעילות המיטבית. שיקולים של אחריות עסקית ומקצועית, הכנסת משקיעים שותפים נוספים וכדומה.

יש לקחת בחשבון כי קיימים תחומי פעילות ( דוגמת פירמות רואי חשבון ועורכי דין בהם ההתאגדות במבנה של חברה בערבון מוגבל ( בע"מ ) אינה מאושרת בחוקים בגלל אופי הפעילות והאחריות האישית של הפעילים בחברה.

נושאים נוספים בתחום :

מיסוי חברות

שיקול מהותי בהחלטת עוסק להתאגד כחברה בע"מ, הינו שיקול המס. מיסוי חברות הינו בשיעור קבוע של 23% מרווחי החברה. בעת בדיקת ההחלטה להתאגד כחברה יש

קרא עוד »

מיסוי בינלאומי

שפי ניסימוב ושות' מתמחה בייעוץ מס למשקיעים, גופים ויחידים המעורבים בפעילות עסקית בחו"ל ולמשקיעים זרים המעוניינים להשקיע בישראל. על מנת לצמצם עד כמה שניתן את

קרא עוד »

מיסוי יחידים

משרדנו מתמחה בליווי לעצמאים וליחידים בעלי הון, בנושאים הנוגעים לסוגיות מס.אנו מטפלים בכל ההתנהלות של העצמאים מול רשויות המס, החל מפתיחת תיק ברשויות, הגשת אישור

קרא עוד »